Jak zrobić choinkę z tektury

Święta tuż, tuż.. czas przygotować świąteczne drzewko 🙂

W tym roku w naszych domach furorę będzie robić choinka z tektury. Kreatywny, prześliczny i elegancki zamiennik tradycyjnego drzewka. Świetny pomysł na świąteczną zabawę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Potrzebujecie jedynie tekturowy model Wieży Eifflaszablon z elementami choinki, tekturę i korektor szkolny do dekoracji 🙂

Jak zrobić choinkę z tektury?

Czego potrzebujemy do zrobienia choinki w domu?

KROK 1. W pierwszej kolejności składamy naszą Wieżę Eiffla. To świetna zabawa dla całej rodziny! Wieża sama w sobie jest również piękną dekoracją salonu lub pokoju dziecięcego.

150914-leolandia-tour-eiffel-i-zawartosc-pudelka-dsd_2424

 

 

 

 

 

 

 

KROK 2. Należy pobrać i  wydrukować szablon z choinką. Wycinamy element choinki wyglądający jak jej bok nożyczkami a następnie przykładamy wycięty element do kawałka tektury.

KROK 3. Robimy obrys wyciętego elementu ołówkiem. Teraz możemy wyciąć z tektury odrysowany element. Będzie on bokiem naszej choinki. Ponieważ chcemy, aby nasze drzewko było wielowymiarowe potrzebujemy aż czterech boków!

1a

 

 

 

 

 

 

KROK 4. Czas udekorować nasze drzewko! Tym razem pobieramy szablon z ozdobami. Do wycięcia i odrysowania na tekturze przygotowaliśmy dla Was bombki w kilku rozmiarach, dwa rodzaje gwiazdy oraz trapezy. Wycinamy z tektury te kształty, które podobają się nam najbardziej. Drzewko możecie również ozdobić samodzielnie cekinami, kolorowym papierem, lub pomalować farbami. Pełna dowolność 🙂
My dodatkowo pomalowaliśmy ozdoby KOREKTOREM szkolnym. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy, gdyż każdy mógł wybrać wzór, który najbardziej mu się podobał.
Uwaga: Ozdoby przyczepiliśmy do boków naszego drzewka przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.

dsd_5767_edited

dsd_5763_edited

 

 

 

 

 

KROK 5. Montujemy nasze ozdobione boki choinki do Wieży Eiffla. Przypuszczacie, że to trudne? No co wy ;P
Najprostsza rzecz pod słońcem i księżycem! Wystarczy jedynie wsunąć bok choinki w łączenie boków wieży . Zresztą sami zobaczcie na zdjęciu poniżej 🙂

projekt-bez-tytulu

 

Mówiliśmy, że to nic trudnego? 🙂
Na wszelki wypadek bardziej szczegółowy obrazek:

projekt-bez-tytulu-1

 

 

 

 

 

Włala.. ŚWIĄTECZNA CHOINKA gotowa 😀 

choinka_snieg

Życzymy świątecznej zabawy!

Blogerzy z Leolandii

Zobacz jeszcze

Posted Under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *