Sanie terenowe Świętego Mikołaja – Zrób to Sam!

Mikołaj w Saniach Terenowych? TAK! U nas to możliwe. A dzięki kilku trikom również i Wy będziecie mogli wykonać taki projekt w domu  🙂

Jedyne czego potrzebujecie to nasz Samochód terenowy, kawałek tektury, szablon z Mikołajem oraz szablon z płozami do pobrania!

Pewnie zastanawiacie się skąd wzięły się choinki i renifery na naszym zdjęciu? :>
Otóż wykorzystaliśmy elementy z naszego poprzedniego wpisu o Zimowej Krainie! Zachęcamy do pobrania  szablonu ze zwierzakami i choinkami i wykonanie kilku reniferów. Trzeba im przyznać, że świetnie wyglądają przy saniach Świętego Mikołaja.

Jak zrobić terenowe sanie Św. Mikołaja?

Czego potrzebujemy do zrobienia terenowych sań?

KROK 1. W pierwszej kolejności drukujemy szablon z płozami a następnie odrysowujemy go na kawałku tektury. Przy pomocy nożyczek wycinamy dwie płozy.

dsd_5644_edited

 

 

 

 

 

 

KROK 2. Zdejmujemy koła w Samochodzie Terenowym
Uwaga:
Koła odkładamy w bezpieczne miejsce! Po Świętach Bożego Narodzenia będziemy mogli ponownie przekształcić sanie w samochód i odkrywać nowe możliwości zabawy 🙂

dsd_5645_edited

 

 

 

 

 

 

KROK 3. Wsuwamy płozy w miejsce po kołach i mamy gotowe SANIE! Teraz wystarczy je tylko dowolnie udekorować! My wybraliśmy do tego korektor szkolny 🙂

dsd_5647_edited

 

 

 

 

 

Jak zrobić Świętego Mikołaja?

Naprawdę nie uwierzycie jakie to proste! Potrzebujemy do tego jedynie kawałka tektury, nożyczki oraz odrobina taśmy dwustronnej lub kleju.

KROK 1. Na początku należy pobrać i  wydrukować szablon z Mikołajem a następnie wyciąć z niego wszystkie elementy. Wycięte elementy stanowić będą wzór, który odrysowujemy na tekturze. Przy pomocy nożyczek wycinamy odrysowane części.

dsd_5648_edited

 

 

 

 

 

 

KROK 2. Odcinamy kawałek taśmy i przklejamy go na czubku głowy Mikołaja. Następnie doczepiamy czapkę i bodę. Nasz Mikołaj jest już prawie gotowy do zabawy!

dsd_5650_edited

 

 

 

 

 

 

KROK 3. Ostatnim krokiem przed ozdabianiem jest… postawienie naszego Mikołaja na nogi! Potrzebujemy do tego worka z prezentami, który naszemu Mikołajowi wkładamy w dłoń.

Uwierzcie, że jest to naprawdę proste. Każdy element posiada narysowaną wewnętrzną linię, która jest miejscem do wykonania zagięcia (bigu). Po wykonaniu bigu na wyznacznej lini wystarczy tylko lekko zgiąć tekturę w tym miejscu. Dzięki temu nasz Mikołaj pewnie chwyci worek w dłoń i wyruszy rozdawać prezenty 🙂

dsd_5651_edited

 

 

 

 

 

 

Na koniec dowolnie ozdabiamy Mikołaja. Możemy użyć kredek, farbek lub flamastrów. My użyliśmy nawet kilku cekinów, aby wykonać błyszczące guziczki.

Wszystko zależy od Was 🙂

dsd_5663_edited1

Życzymy świątecznej zabawy!

Blogerzy z Leolandii

Zobacz jeszcze

Posted Under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *