Garbi Super Bryka DIY!

Kto z Was nie oglądał kultowego już filmu familijnego Garbi Super Bryka? Historia zadziornego autka zainspirowała i nas do działania 🙂 Do tej zabawy wybraliśmy dziś Cytrynkę w kolorze białym, którą przeobraziliśmy w prawdziwe auto wyścigowe!

Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Wystarczyło kilka prostych kroków i nasza Cytrynka jest nie do poznania!

Do przygotowania tekturowej wyścigówki będą nam potrzebne:

KROK 1.  W pierwszej kolejności składamy naszą Cytrynkę!

 

 

 

 

 

KROK 2. Zdejmujemy koła z Samochodu terenowego Leolandia.

Pamiętacie Sanie terenowe, które przygotowaliśmy na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli nie zapomnieliście o schowanych do szuflady kołach warto je teraz wyciągnąć  😉

 

 

 

 

 

KROK 3. Zdejmujemy koła z Cytrynki.

 

 

 

 

 

Jak sami możecie zauważyć, rulonik z kołami z terenówki jest odrobinę za krótki, aby móc go bezpośrednio zamocować w naszej Cytrynce. Dlatego też w sprytny sposób będziemy musieli go wydłużyć. Przyda nam się do tego kawałek cienkiej tektury, długopis oraz nożyczki.

 

 

 

 

 

Rozwijamy biały rulon, który trzyma koła od naszej Cytrynki a następnie odrysowujemy 1/2 rulonu na tekturze. Kolejnym krokiem jest wycięcie 1/2 rulonu. Potrzebujemy takich dwóch połówek na przednie i tylne koła.

 

 

 

 

 

Kolejnym krokiem jest delikatna modyfikacja białego rulonu. Po ponownym rozwinięciu delikatnie nacinamy rulon przy zewnętrznych zagięciach na 2 cm a otrzymane „skrzydełka” zaginamy do wewnątrz. Następnie na białym rulonie układamy wyciętą część jak na zdjęciu poniżej i zwijamy CAŁY rulon z powrotem i sklejamy go taśmą. My użyliśmy taśmy papierowej.

W ten sposób przedłużyliśmy rulon, dzięki czemu będziemy mogli go dopasować do naszej Cytrynki.

 

 

 

 

 

Tak wygląda nasz rulon po zakończeniu prac:

 

 

 

 

 

KROK 4. Nakładamy nowe koła dla naszej Cytrynki.

Zasada taka sama jak przy zakładaniu kół wg instrukcji. Wsuwamy rulon (tyle, że przedłużony) w otworu podwozia a następnie mocujemy koła.

 

 

 

 

 

KROK 5. Cytrynka zmienia się w Garbusa!

Musimy trochę zmienić kształt naszej Cytrynki. Jak to zrobić? Wystarczy zagiąć i schować do środka (schować za tylnymi drzwiami) tylni błotnik. Po zakończeniu zabawy Cytrynka będzie wtedy mogła znów być sobą!

 

 

 

 

 

KROK 6. Instalujemy spoiler!

Wycinamy krótki pasek tektury o szerokości 1 cm a długości tylnego okna. Mocujemy go tuż pod oknem tylnym Cytrynki przy pomocy taśmy. W ten sposób stworzyliśmy spoiler, który nada naszej Cytrynie iście wyścigowy wygląd.

KROK 7. Dekorujemy

Nie zostało nic innego jak udekorować nasze auto wyścigowe. Sami zdecydujecie jak 🙂Udanej zabawy!

Życzy

Aleksandra 😀

 

 

Zobacz jeszcze

Posted Under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *